Medallists

Home
Filter:
Games: Singapore 2010 Youth Games
Sport: Athletics
Nation: All
Men: 100m

1 Odane Skeen JAM
2 Masaki Nashimoto JPN
3 David Bolarinwa GBR
Men: 200m
1 Xie Zhenye CHN
2 Keisuke Homma JPN
3 Patrick Domogala GER
Men: 400m
1 Luguelin Santos DOM
2 Ruan Greyling RSA
3 Alfas Kishoyan KEN
Men: 1000m
1 Mohammed Geleto ETH
2 Hamza Driouch QAT
3 Charlie Grice GBR
Men: 3000m
1 Abrar Osman ERI
2 Fekru Jebesa ETH
3 Hicham Sigueni MAR
Men: 110m Hurdles
1 Nicholas Hough AUS
2 Wang Dongqiang CHN
3 Jussi Kanervo FIN
Men: 400m Hurdles
1 Norge Sotomayor Lara CUB
2 Kumar Durgesh IND
3 William Mbevi Mutunga KEN
Men: 2000m Steeplechase
1 Peter Matheka Mutuku KEN
2 Habtamu Fayisa ETH
3 Zakaria Kiprotich UGA
Men: 10000m Walk
1 Igor Lyashchenko UKR
2 Oscar Villavicencio ECU
3 Pavel Parshin RUS
Men: Medley Relay
1 Caio Dos Santos BRA
1 Luguelin Santos DOM
1 Odane Skeen JAM
1 Najee Glass USA
2 David Bolarinwa GBR
2 Marco Lorenzi ITA
2 Tomasz Kluczynski POL
2 Nikita Uglov RUS
3 Nicholas Hough; Raheen Williams AUS
3 Lepani Naivalu FIJ
3 John Rivan PNG
Men: High Jump
1 Dmitry Kroytor ISR
2 Brandon Starc AUS
3 Viktor Chernysh UKR
Men: Pole Vault
1 Didac Salas ESP
2 Thiago Braz da Silva BRA
3 Theodoros Chrysanthopoulos GRE
Men: Long Jump
1 Caio Dos Santos BRA
2 Sho Matsubara JPN
3 Rudolph Pienaar RSA
Men: Triple Jump
1 Radame Fabar Sanchez CUB
2 Fu Haitao CHN
3 Georgi Tsonov BUL
Men: Shot Put
1 Krzysztof Brzozowski POL
2 Jacko Gill NZL
3 Dennis Lewke GER
Men: Discus Throw
1 Jacques Du Plessis RSA
2 Arjun IND
3 Jaromir Mazgal CZE
Men: Hammer Throw
1 Liu Binbin CHN
2 Alexandros Poursanidis CYP
3 Balazs Toreky HUN
Men: Javelin Throw
1 Braian Toledo ARG
2 Devin Bogert USA
3 Intars Isejevs LAT
Women: 100m
1 Josephine Omaka NGR
2 Myasia Jacobs USA
3 Fany Chalas DOM
Women: 200m
1 Nkiruka Florence Nwakwe NGR
2 Tynia Gaither BAH
3 Olivia Ekpone USA
Women: 400m
1 Robin Reynolds USA
2 Bianca Razor ROU
3 Bukola Abogunloko NGR
Women: 1000m
1 Tizita Ashame ETH
2 Andrina Schlaepfer SUI
3 Damaris Muthee KEN
Women: 3000m
1 Gladys Chesir KEN
2 Moe Kyuma JPN
3 Samrawit Mengisteab ERI
Women: 100m Hurdles
1 Ekaterina Bleskina RUS
2 Michelle Jenneke AUS
3 Noemi Zbaeren SUI
Women: 400m Hurdles
1 Aurelie Chaboudez FRA
2 Stina Troest DEN
3 Olena Kolesnychenko UKR
Women: 2000m Steeplechase
1 Virginia Nyambura KEN
2 Tsehynesh Tsenga ETH
3 Oksana Raita UKR
Women: 5000m Walk
1 Anna Clemente ITA
2 Mao Yanxue CHN
3 Nadezda Leontyeva RUS
Women: Medley Relay
1 Tynia Gaither; Rashan Brown BAH
1 Myasia Jacobs; Robin Reynolds USA
2 Josephine Omaka; Nkiruka Florence Nwakwe; Bukola Abogunloko NGR
2 Izelle Neuhoff RSA
3 Annie Tagoe GBR
3 Sonja Mosler GER
3 Anna Bongiorni ITA
3 Bianca Razor ROU
Women: High Jump
1 Maria Kuchina RUS
2 Alessia Trost ITA
3 Aneta Rydz POL
Women: Pole Vault
1 Angelica Bengtsson SWE
2 Elizabeth Parnov AUS
3 Ganna Shelekh UKR
Women: Long Jump
1 Lena Malkus GER
2 Alina Rotaru ROU
3 Le'Tristan Pledger USA
Women: Triple Jump
1 Khaddi Sagnia SWE
2 Sokhna Galle FRA
3 Ganna Aleksandrova UKR
Women: Shot Put
1 Natalia Troneva RUS
2 Gu Siyu CHN
3 Anna Wloka POL
Women: Discus Throw
1 Shanice Craft GER
2 Krisztina Varadi HUN
3 Heidi Schmidt SWE
Women: Hammer Throw
1 Alexia Sedykh FRA
2 Alena Navahrodskaya BLR
3 Xia Youlian CHN
Women: Javelin Throw
1 Kateryna Derun UKR
2 Lismania Munoz Barcelay CUB
3 Hannah Carson USA