Medallists

Home
Filter:
Games: Singapore 2010 Youth Games
Sport: Swimming
Nation: All
Men: 50m Freestyle

1 Andrii Govorov UKR
2 Kenneth To AUS
3 Aitor Martinez ESP
Men: 100m Freestyle
1 Medhy Metella FRA
2 Velimir Stjepanovic SRB
3 Kenneth To AUS
Men: 200m Freestyle
1 Andrey Ushakov RUS
2 Cristian Quintero VEN
3 Jeremy Bagshaw CAN
Men: 400m Freestyle
1 Dai Jun CHN
2 Chad le Clos RSA
3 Cristian Quintero VEN
Men: 50m Backstroke
1 Christian Homer TTO
2 Rainer Kai Wee Ng SIN
3 Max Ackermann AUS
3 Abdullah Altuwaini KUW
Men: 100m Backstroke
1 He Jianbin CHN
2 Yakov Toumarkin ISR
3 Lavrans Solli NOR
Men: 200m Backstroke
1 Peter Bernek HUN
2 Yakov Toumarkin ISR
3 Balazs Zambo HUN
Men: 50m Breaststroke
1 Ivan Capan CRO
2 Nicholas Schafer AUS
3 Razvan Tudosie ROU
Men: 100m Breaststroke
1 Nicholas Schafer AUS
2 Anton Lobanov RUS
3 Flavio Bizzarri ITA
Men: 200m Breaststroke
1 Flavio Bizzarri ITA
2 Anton Lobanov RUS
3 Nicholas Schafer AUS
Men: 50m Butterfly
1 Andrii Govorov UKR
2 Chang Gyucheol KOR
3 Tommaso Romani ITA
Men: 100m Butterfly
1 Chang Gyucheol KOR
2 Chad le Clos RSA
3 Velimir Stjepanovic SRB
Men: 200m Butterfly
1 Bence Biczo HUN
2 Chad le Clos RSA
3 Marcin Cieslak POL
Men: 200m Individual Medley
1 Chad le Clos RSA
2 Kenneth To AUS
3 Dylan Bosch RSA
Men: 4x100m Freestyle Relay
1 Andrey Ushakov; Alexey Atsapkin; Ilya Lemaev; Anton Lobanov RUS
2 Sun Bowei; Dai Jun; Wang Ximing; He Jianbin CHN
3 Chad le Clos; Murray McDougall; Dylan Bosch; Pierre Keune RSA
Men: 4x100m Medley Relay
1 Max Ackermann; Nicholas Schafer; Kenneth To; Justin James AUS
2 Ganesh Pedurand; Thomas Rabeisen; Jordan Coelho; Medhy Metella FRA
3 Christian Diener; Christian Vom Lehn; Melvin Herrmann; Kevin Leithold GER
Open / Mixed: Mixed 4x100m Freestyle Relay
1 Sun Bowei; Tang Yi; Liu Lan; He Jianbin; Bai Anqi CHN
2 Kenneth To; Emma McKeon; Madison Wilson; Justin James AUS
3 Medhy Metella; Anna Santamans; Mathilde Cini; Jordan Coelho FRA
Open / Mixed: Mixed 4x100m Medley Relay
1 He Jianbin; Wang Ximing; Liu Lan; Tang Yi; Bai Anqi; Sun Bowei CHN
2 Alexandra Papusha; Anton Lobanov; Kristina Kochetkova; Andrey Ushakov; Alexey Atsapkin; Ilya Lemaev; Ekaterina Andreeva RUS
3 Max Ackermann; Emily Selig; Kenneth To; Emma McKeon; Madison Wilson; Nicholas Schafer; Zoe Johnson; Justin James AUS
Women: 50m Freestyle
1 Tang Yi CHN
1 Anna Santamans FRA
3 Emma McKeon AUS
Women: 100m Freestyle
1 Tang Yi CHN
2 Emma McKeon AUS
3 Lauren Earp CAN
Women: 200m Freestyle
1 Tang Yi CHN
2 Boglarka Kapas HUN
3 Emma McKeon AUS
Women: 400m Freestyle
1 Boglarka Kapas HUN
2 Kiera Janzen USA
3 Eleanor Faulkner GBR
Women: 50m Backstroke
1 Mathilde Cini FRA
2 Daryna Zevina UKR
3 Alexandra Papusha RUS
Women: 100m Backstroke
1 Daryna Zevina UKR
2 Bai Anqi CHN
3 Alexandra Papusha RUS
Women: 200m Backstroke
1 Bai Anqi CHN
2 Kaitlyn Jones USA
3 Daryna Zevina UKR
Women: 50m Breaststroke
1 Rachel Nicol CAN
2 Martina Carraro ITA
3 Ana de Pinho Rodrigues POR
Women: 100m Breaststroke
1 Tera van Beilen CAN
2 Emily Selig AUS
3 Rachel Nicol CAN
Women: 200m Breaststroke
1 Emily Selig AUS
2 Tera van Beilen CAN
3 Maya Hamano JPN
Women: 50m Butterfly
1 Liu Lan CHN
2 Elena di Liddo ITA
3 Anna Santamans FRA
Women: 100m Butterfly
1 Liu Lan CHN
2 Judit Ignacio ESP
3 Rachael Kelly GBR
Women: 200m Butterfly
1 Boglarka Kapas HUN
2 Judit Ignacio ESP
3 Liu Lan CHN
Women: 200m Individual Medley
1 Kaitlyn Jones USA
2 Kristina Kochetkova RUS
3 Barbora Zavadova CZE
Women: 4x100m Freestyle Relay
1 Liu Lan; Bai Anqi; Wang Chang; Tang Yi CHN
2 Juliane Reinhold; Lena Kalla; Dorte Baumert; Lina Rathsack GER
3 Lindsay Delmar; Tera van Beilen; Rachel Nicol; Lauren Earp CAN
Women: 4x100m Medley Relay
1 Madison Wilson; Emily Selig; Zoe Johnson; Emma McKeon AUS
2 Alexandra Papusha; Olga Detenyuk; Kristina Kochetkova; Ekaterina Andreeva RUS
3 Dorte Baumert; Lina Rathsack; Lena Kalla; Juliane Reinhold GER