Athletes

Home
Filter:
Games: Singapore 2010 Youth Games
Sport: All
Nation: RUS Russian Federation
96 matching athletes
Adzhigov, Ruslan (Wrestling)
Akhmetova, Diana (Weightlifting)
Alekseeva, Victoria (Fencing)
Andreeva, Ekaterina (Swimming)
Anisimova, Natalia (Handball)
Antonenko, Elena (Basketball)
Atsapkin, Alexey (Swimming)
Bakhareva, Yulia (Fencing)
Baluda, Victor (Tennis)
Balzhinimaev, Aldar (Wrestling)
Barsukova, Ekaterina (Shooting)
Biryukov, Mikhail (Tennis)
Bleskina, Ekaterina (Athletics)
Buykina, Evgeniya (Basketball)
Chernobrovina, Ekaterina (Handball)
Chopikyan, Tamara (Handball)
Danshina, Nataliya (Handball)
Demidenko, Natalia (Athletics)
Detenyuk, Olga (Swimming) [also 2008]
Divak, Victoria (Handball)
Dmitrieva, Anna (Judo)
Dudkina, Ksenia (Rhythmic Gymnastics)
Egoryan, Yana (Fencing)
Elpiev, Anzor (Boxing)
Garanina, Veronika (Handball)
Gavrilova, Daria (Tennis)
Glivenko, Bogdan (Volleyball)
Golubev, Valentin (Volleyball)
Gubaydullina, Gulnaz (Modern Pentathlon)
Ilina, Olga (Rhythmic Gymnastics)
Ivanov, Alexander (Boxing)
Ivanova, Olga (Taekwondo)
Kalashnikov, Igor (Canoe / Kayak - Flatwater)
Kazachkov, Daniil (Artistic Gymnastics)
Khalmurzaev, Khasan (Judo)
Kilin, Nikolai (Shooting)
Kochetkova, Kristina (Swimming)
Komarov, Ivan (Volleyball)
Komova, Viktoriya (Artistic Gymnastics) [also 2012]
Kondrashina, Oxana (Handball)
Korobkova, Oxana (Handball)
Koroleva, Nadezda (Handball)
Kosov, Alexey (Weightlifting)
Kozochkina, Kseniya (Basketball)
Kuchina, Maria (Athletics)
Kulikov, Maxim (Volleyball)
Lemaev, Ilya (Swimming)
Leontyeva, Nadezda (Athletics)
Lichagin, Kirill (Fencing)
Lipatova, Svetlana (Wrestling)
Lobanov, Anton (Swimming)
Makarenko, Alina (Rhythmic Gymnastics)
Maksimov, Egor (Shooting)
Mamedova, Anastasiya (Basketball)
Manerov, Vladimir (Volleyball)
Merkulova, Alexandra (Rhythmic Gymnastics)
Milova, Ksenia (Handball)
Minin, Konstantin (Taekwondo)
Mokievskiy, Filipp (Volleyball)
Morgunov, Sergey (Athletics)
Murashev, Artem (Sailing)
Nikitin, Ilya (Volleyball)
Noskova, Yana (Table Tennis)
Okulov, Artem (Weightlifting)
Okunev, Artur (Fencing)
Osipov, Konstantin (Volleyball)
Papusha, Alexandra (Swimming)
Parshin, Pavel (Athletics)
Pastukh, Nadezda (Handball)
Podolskaya, Natalia (Canoe / Kayak - Flatwater)
Pshnatlov, Azamatbi (Wrestling)
Putintseva, Yulia (Tennis)
Rehzhina, Ekaterina (Athletics)
Sadova, Victoria (Athletics)
Segina, Tatiana (Archery)
Sevastyanova, Karolina (Rhythmic Gymnastics)
Shchurin, Aleksander (Volleyball)
Shugarov, Ilya (Modern Pentathlon)
Shukalova, Anna (Handball)
Sirazhov, Aliaskhab (Taekwondo)
Solodilin, Dmitriy (Volleyball)
Suleymanov, Artur (Wrestling)
Tertyshnikov, Alexey (Volleyball)
Tikhanova, Anastasia (Rowing)
Tikhanova, Elizaveta (Rowing)
Troneva, Natalia (Athletics)
Tsybzhitov, Bolot (Archery)
Uglov, Nikita (Athletics)
Ushakov, Andrey (Swimming)
Vakhterova, Daria (Handball)
Valueva, Anastasia (Taekwondo)
Vetkin, Vasiliy (Boxing)
Volgin, Alexey (Canoe / Kayak - Flatwater)
Zagaynova, Irina (Handball)
Zolotukhin, Vadim (Volleyball)
Zubova, Olga (Weightlifting)